Wim Degezelle en Hilde Donck zijn al 13 jaar de uitbaters van Brasserie Rhodesgoed in Kachtem. In juli 2023 werd hun levenswerk s’ nachts getroffen door een zware brand. Het vuur vernietigde de volledige bovenverdieping. De keuken en benedenverdieping bleven gespaard. “Ondanks de tegenslag bleven we nooit bij de pakken zitten”, aldus zaakvoerder Wim Degezelle.
Het Rhodesgoed in Kachtem is in de regio geen onbekende zaak. “Wat onze brasserie uniek maakt is de originele locatie, de vele troeven zoals een ruime parking, speelplein, maar vooral de hospitality. Ons personeel zorgt ervoor dat de klant zich hier optimaal voelt. Dat in combinatie met de goede gerechten maakt het voor bezoekers een mooie, culinaire beleving”, vertelt Degezelle.
Brand door ontplofte batterij
Over de nacht van de brand herinnert Wim zich nog alles. “Vanaf het moment dat we melding kregen van het alarm, tot het moment dat de brand geblust was. Ik kan me perfect nog alles voor de geest halen.”
Het koppel woont in Kachtem, niet ver van het restaurant. Nadat ze melding kregen van een alarm, ging Wim meteen ter plaatse. “Mijn eerste gedachte toen ik aankwam was: hoe ga ik dit hier oplossen? Ik probeerde logisch te redeneren, er was niemand aanwezig dus moest ik het gebouw niet naar binnen. De brandweer werd gecontacteerd en ik zocht waar de brand precies woedde. Het was niet duidelijk of de kern van de brand zich aan de buitenkant of binnenkant van het gebouw bevond.”
Ook de brandweer bluste de brand van buitenaf. Op die manier werd de brand gedempt omdat er binnen geen zuurstof meer was. Zo vermeden ze een uitslaande brand en werden de benedenverdieping en keuken gespaard. De oorzaak van de brand was een ontplofte lithiumbatterij uit één van de tafellampjes die aan het opladen waren.
Wat nu?
Wim en Hilde besloten meteen om door te gaan. “Er zijn op zo’n moment twee opties: of je blijft bij de pakken zitten en wacht op de verzekering, of je denkt verder en gaat meteen door. Al bij al hadden we geluk met de timing van de brand. Het was zomer dus onze buitenwerking en terras draaide op volle toeren, dit konden we dan ook voortzetten. Het was diezelfde nacht al duidelijk dat we verder wilden. Er is geen moment aan stoppen gedacht.”
Omdat ze de bovenverdieping niet konden gebruiken, kozen de uitbaters voor grote pop-uptenten die ze zo snel mogelijk in gereedheid brachten. Amper tien dagen later konden ze de tent al openen.
Na de brand verkeerde het koppel lang in onzekerheid. “Je moet alles voor de eerste keer doen. Nauw samenwerken met de verzekering, alles renoveren, het dak moest opnieuw gelegd worden… Uiteindelijk vlotte alles heel goed. We maakten er gebruik van om de bovenverdieping in een nieuw jasje te steken. Klanten komen nu nog liever eten omdat het er nog gezelliger tafelen is.”
