De meerwaardebelasting die regering-De Wever wil invoeren zorgt al een hele week voor commotie binnen de Kamer van volksvertegenwoordigers. Volgens Christendemocraat Sammy Mahdi en de Franstalige Liberalen wil Vooruit een verplichte belasting invoeren die ook de pensioenspaarders niet zou vrijstellen. De Socialisten kaatsen terug en noemen coalitiepartners CD&V en MR ruziemakers.
Voor MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez is het opnemen van pensioensparen in de meerwaardebelasting een mogelijk breekpunt voor de federale regering. Dat vertelde hij op een lezing in Waregem voor UNIZO, de Belgische vereniging van ondernemers. “wat we niet willen is dat de vermogensbelasting de middenklasse treft”, zegt hij.
Bouchez wil streven naar een soortgelijk effect van de pensioenspaarplannen: “daar gaat het niet om de sterkste schouders. Het was een belasting die ik niet wou, maar wel een prijs die we moeten betalen om mee te regeren”.
“Waar we wel stellig in zijn, is dat er geen belasting zal worden geheven over de vermogenswinsten van het pensioenspaarplan. Dat is echt een breekpunt”, verduidelijkt Bouchez.
Afgesproken regeerakkoord uitvoeren
Die manier van aanpak vindt Oskar Seuntjens, fractieleider voor Vooruit in de Kamer, maar niets: “ik vind het een rare methode dat partijvoorzitters voor de camera gaan zeggen wat goed en niet goed is en vergaderingen gaan lekken”.
“Mensen vinden dit een goede regering, maar we moeten het afgesproken regeerakkoord ook uitvoeren. En vooral binnenskamers onderhandelen en niet met de media”, besluit hij.